Hem bireyleri hem de işletmeleri tehdit eden gerçek bir veba olan birşey indirirken otomatik eklenen yazılımlar (kişisel verileri rehin alan kötü amaçlı yazılım) giderek daha karmaşık hale geliyor. Bu gerçek dijital belaya karşı savaşmak için “Fidye Yazılımı Görev Gücü” zamanı geldi. Etkili olacak mı?

              

Şirketler amacına ulaşmak için 19 şirket ve sektör oyuncusu, Microsoft ve MacAfee liderliğindeki bu gerçek savaş koalisyonunu oluşturdu. Rapid7 gibi bilgisayar güvenliğinde uzmanlaşmış başka şirketler de var ama aynı zamanda ve hepsinden önemlisi devlet kurumları da yer alıyor.

Savaş ilan edildi!

Lansman 2021’de etkili olacak ve güvenlik açıklarını (siber güvenlik ortamında) tespit etmeyi ve uygun yanıtları önermeyi amaçlayacak. Dünyanın dört bir yanındaki birçok şirketin güvenliği ve hatta bu dolandırıcılıktan eskisinden çok daha fazla etkilenen daha fazla kişi için riskler yüksek olarak görülüyor.

Ocak 2021 için bir gündem ve bir web sitesi planlanıyor. Bu durumda, gelecek bahardan itibaren somut eylemler yapılması söz konusu olacak. Bu süreçte ise oyun indirmeleri yapan kullanıcılar rahat nefes alacak.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir